Dostawa i płatność

Warunki płatności

ALLWALL.PL przyjmuje wyłącznie przedpłatę za zamówienie przyjęte do realizacji.
Płatności za towary można dokonywać w formie przedpłaty na podany numer konta lub w systemie bezpiecznej płatności za pośrednictwem PayU lub PayPal.
Płatność przy odbiorze, czekiem lub gotówką nie jest możliwa.
Płatność uznaje się za zrealizowaną po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Złożenie zamówienia i zaksięgowanie płatności potwierdzane jest za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Klient ma możliwość monitorowania statusu zamówienia.

Warunki dostawy

Zamówione artykuły są wysyłane do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej, odbiór osobisty nie jest możliwy.
Każdy produkt z oferty sklepu ma określony i podany w metryczce czas realizacji zamówienia. Upływa on od momentu zaksięgowania wpłaty na nasze konto.
Zamówienia o różnym czasie realizacji wysyłane są po skompletowaniu całości zamówienia tj. po upływie czasu najdłuższego z podanych. W uzasadnionych przypadkach, sklep zastrzega sobie prawo do wysyłania każdego z produktów oddzielną przesyłką.
Koszty dostawy wyliczone są dla poszczególnego zamówienia i pojawiają się w Konfiguratorze jako cena końcowa.
Koszt dostawy naliczany jest do każdego zamówienia niezależnie od formy dostawy.
W przypadku dostawy towaru nie odpowiadającej ustaleniom umowy powstałym z naszej winy, klient zobowiązuje się do udzielenia nam dodatkowego terminu realizacji zamówienia wynoszącego 2 tygodnie.

Dostawa ogólne informacje

Współpracujemy z różnymi przewoźnikami dopasowując naszą ofertę logistyczną do najlepszych możliwych do uzyskania stawek za przesyłkę.

Dokładna zależność między krajami dostawy a firmami kurierskimi przedstawiona została w cenniku wysyłek.

Aktualnie współpracujemy z:

DPD Niemcy – przewozimy towar przez granicę aby wysyłka do niemiec była możliwa następnego dnia roboczego
DPD Polska
DHL Parcel Polska
FedEx International – expressowe wysyłki lotnicze oraz uproszczona odprawa celna
UPS
GLS
InPost
FedEx Polska

Pre- Awizacja

Wszystkie współpracujące z nami firmy kurierskie świadczą usługę pre-awizacji – która polega na poinformowaniu klienta poprzez email (i w niektórych przypadkach sms) o fakcie nadania przesyłki dla niego.

Klient ma możliwość zmiany adresu lub godzin dostawy. Powiadomienia wysyła firma kurierska, a nie firma ALLWALL.PL.


Uproszczona procedura celna

Podczas wysyłek do krajów w których wymagana jest odprawa celna wykorzystujemy elektroniczną wymianę dokumentów celnych, dzięki czemu, cała procedura jest prosta i bezproblemowa.


Cennik

Ceny wysyłki zależne są przede wszystkim od kraju dostawy i wagi przesyłki. Wagi są automatycznie wyliczone na podstawie zamówienia złożonego w naszym systemie. Aktualne ceny transportu wynikają z oferty firm logistycznych, która jest dynamiczna. O każdej zmianie natychmiast informujemy naszych klientów.